ଭାରତରେ କରୋନା ସଂଖ୍ୟା ସାଢେ ୪ଲକ୍ଷ ପାର୍, ୪ଦିନରେ ଆସିଲା ୬୦ହଜାର ମାମଲା

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଦେଶରେ ସମୁଦାୟ କରୋନା ମାମଲା ସାଢେ ଚାରି ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି । ୱାର୍ଲ୍ଡ ମିଟର ଅନୁଯାୟୀ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ ମୋଟ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୪ ଲକ୍ଷ ୫୬ ହଜାର ୧୧୫କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ୧୪ ହଜାର ୪୮୩ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରୋନାରୁ ୨.୫ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି ।

ଦେଶରେ ପ୍ରତିଦିନ ପ୍ରାୟ ୧୫,୦୦୦ ପାଖାପାଖି ନୂଆ କରୋନା ମାମଲା ଆସୁଛି । ଜୁନ୍ ୧୯ରେ, କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ମୋଟ୍ ସଂଖ୍ୟା ୩ ଲକ୍ଷ ୯୫ ହଜାର ଥିଲା, ଯାହାକି ଚାରି ଦିନ ଅର୍ଥାତ୍ ୨୩ ଜୁନରେ ୪ ଲକ୍ଷ ୫୬ ହଜାରକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଏଥି ସହିତ, ଜୁନ୍ ୧୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ପ୍ରାୟ ୧୩ ହଜାର ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା, ଯାହା ୨୩ ଜୁନରେ ୧୪ ହଜାର ୪୮୩କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଅର୍ଥାତ୍ ଚାରି ଦିନରେ ପ୍ରାୟ ୧୫୦୦ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

କରୋନା ମାମଲାରେ ଭାରତ ବିଶ୍ୱରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ଏକ ନମ୍ବର ହେଉଛି ଆମେରିକା, ଯେଉଁଠାରେ ସମୁଦାୟ ମାମଲା ୨୪ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଏବଂ ୧.୨୩ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଖ୍ୟା ହେଉଛି ବ୍ରାଜିଲ, ଯେଉଁଠାରେ ସମୁଦାୟ ମାମଲା ୧୧ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଏବଂ ୫୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

ଋଷ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି, ଯେଉଁଠାରେ ମୋଟ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୬ ଲକ୍ଷ ଏବଂ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୮୩୫୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଗତ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଦୁନିଆରେ ପ୍ରତିଦିନ ୧.୫ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରାଯାଉଛି । ଏହା ଏକ ସମ୍ମାନର ବିଷୟ ଯେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ଯୁଦ୍ଧରେ ସଂଗ୍ରାମ କରି ଆରୋଗ୍ୟ ହୋଇଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫୦ ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଶ୍ୱରେ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ୩୮ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ, ଯେଉଁଥିରେ ୫୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ରହିଛି।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner