ମେ ୧୩ ରେ ହେବ ନାହିଁ ପିପିଲି ଉପ-ନିର୍ବାଚନ, ୧୬ରେ ପଡିବ ଭୋଟ

1 min read

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପୁଣି ଘୁଞ୍ଚିଲା ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ । ମେ ୧୩ ନୁହେଁ ଏଥର ମେ ୧୬ ରେ ହେବ ନିର୍ବାଚନ। ଏନେଇ ଘୋଷଣା କଲେ ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ । ମେ ୧୩ ତାରିଖରେ ଇଦ୍-ଉଲ୍-ଫିତର ପଡୁଥିବାରୁ ତାରିଖ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି । ସେପଟେ କୋଭିଡ ବୃଦ୍ଧିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ବ୍ୟାପକ କଟକଣା ଲାଗୁ କରିଛନ୍ତି ।

ପିପିଲିରେ କୋଭିଡ ଗାଇଡଲାଇନକୁ ଅନୁପାଳନ କରାଯିବ  । ସମସ୍ତ କଟକଣାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ନିର୍ବାଚନ କରାଯିବ  । ସେପଟେ ଯେହେତୁ ତାରିଖ ଘୁଞ୍ଚାଯାଇଛି ଭୋଟରଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦିଆଯିବା ନେି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିସନ  । ପୂର୍ବରୁ ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ ସଭା, ସମିତି କିମ୍ବା ପ୍ରଚାର କରାଯାଉଥିଲା  । ପ୍ରଚାର ଉପରେ  ମଧ୍ୟ ରୋକ ଲଗାଯାଇଛନ୍ତି ନିର୍ବାଚନ କମିସନ  । ଭର୍ଚୁଆଲ ମାଧ୍ୟମରେ ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ମାନେ ପ୍ରଚାର କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ  ।

ଭୋଟରମାନଙ୍କ ହାତ ସାନିଟାଇଜ୍ କରାଯିବ, ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବେ । ପ୍ରଚାରରେ ସାମିଲ୍ ଦଳୀୟ କର୍ମୀଙ୍କୁ ମାସ୍କ, ସାନିଟାଇଜର ଦିଆଯିବ । ଏ ସବୁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନିର୍ବାଚନୀ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ସାମିଲ୍ କରାଯିବ । କୌଣସି ପ୍ରାର୍ଥୀକୁ ରାଲି କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯବି ନାହିଁ । ଭର୍ଚୁଆଲରେ  ପ୍ରଚାର କରାଯିବ । ଭୋଟିଂର ୭୨ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଚାର ବନ୍ଦ ରହିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner