ସୋମବାରଠୁ ସମସ୍ତ ୨୫ଟି ରୁଟରେ ଗଡ଼ିବ ୧୯୪ଟି ମୋ ବସ

1 min read

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସନ୍ତା ସୋମବାରଠୁ ସମସ୍ତ ରୁଟରେ ଗଡ଼ିବ ମୋ ବସ । ସମସ୍ତ ୨୫ଟି ରୁଟରେ ୧୯୪ଟି ବସ ଯାତାୟତ କରିବ । ସକଳା ୭ଟାରୁ ସଂଧ୍ୟା ୭ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ ବସ । ଶନିବାର ରବିବାର ସପ୍ତାହାନ୍ତ ସଟଡାଉନ ଥିବାରୁ ଏହି ଦୁଇଦିନ କେବଳ ବସ ଚଲାଚଲ ବନ୍ଦ ରହିବା ନେଇ କ୍ରୁଟ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆୟାଇଛି  । ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟ ଗାଇଡଲାଇନ ଆସି ସାରିଛି  ।

କଟକଣା ମୁତାବକ ରାଜ୍ୟରେ ସପିଂ ମଲ, ହଲ, ସୁଇମିଂ ପୁଲ ସମେତ ହାଟ ବଜାର ଆଦି କୋଲିବା ନେଇ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି  । ତେଣୁ ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ବନ୍ଦ ରହିଥିବା ମୋ ବସ  ସେବାକୁ ପୁନର୍ବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ସରକାର  । ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି କ୍ରୁଟର ସାଧାରଣ ପରିଚାଳକ ଦିପ୍ତି ମହାପାତ୍ର । ତେବେ ବସରେ ଯାତାୟତ ସମୟରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯାଇଛି ।

ବସ ଚଳାଚଳ ସମୟରେ କୋଭିଡ ଗାଇଡଲାଇନ ପାଳନ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି  ।  ସେହିପରି ବସରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ସମୟରେ ମାସ୍କ ପରିଧାନ କରିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯାଇଛି  । ଯେଉଁଯାତ୍ରୀ ବସରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ସମୟରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିନଥିବେ, ତାଙ୍କୁ ଅନୁମତି ମିଳିବ ନାହିଁ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି କ୍ରୁଟ କର୍ତ୍ତୁପକ୍ଷ  । ସିଟ ଅନୁସାରେ ହିଁ କେବଳ ଯାତ୍ରୀ ବସରେ ଯାତ୍ରା କରିପାରିବେ । ଠିଆ ହୋଇ କୌଣସି ଯାତ୍ରୀ ?-

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner