ଟ୍ୱିଟରରେ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ହେଉଛି ମେନକା ଗାନ୍ଧି କ୍ଷମା ମାଗନ୍ତୁ ? ଜାଣନ୍ତୁ କାରଣ

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ସୁଲତାନପୁରର ସାଂସଦ ତଥା ପଶୁ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ମନେକା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି (Indian Veterinary Association) ଭାରତୀୟ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସା ସଂଘ । ଏନେଇ ସଂଘ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ମେନକା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସକଙ୍କୁ ଧମକ ଦେବା ସହ ଅଶାଳୀନ ଭାଷା ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ଚାଲିଛି। ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ #मेनकागांधीमाफीमांगे ମେନକାଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗିବା କଥା ଟୁଇଟ୍ କରି କୁହାଯାଉଛି ।

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ୨୨ ଜୁନ୍ ଲେଖାଯାଇଥିବା ଚିଠିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ବଡ଼ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ଯେ, ମନେକା ଗାନ୍ଧୀ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସକଙ୍କୁ ସବୁ ବେଳେ ଧମକ ଦେଉଛନ୍ତି। ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ନୁହଁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସଂଘ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନିନ୍ଦନୀୟ ତଥା ଅପମାନଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟରୁ ନିବୃତ୍ତ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ପାଇଁ ଆସୋସିଏସନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଟ୍ୱିଟରରେ ଜାରି ରହିଛି ବିରୋଧ

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ବ୍ୟବହାରକାରୀମାନେ #मेनकागांधीमाफीमांगे ରେ ଲଗାତାର ଟୁଇଟ୍ କରୁଛନ୍ତି । ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହିପରି ବ୍ୟବହାରକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ। ଏହା ସହିତ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସକଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେବାକୁ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଉଛି। ଏହା ସହିତ ୨୩ ଜୁନ୍ ବୁଧବାର ଦିନ କଳା ଦିବସ ପାଳନ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ବ୍ଲାକ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡ ବାନ୍ଧିବାକୁ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ନିବେଦନ କରୁଛନ୍ତି ।

ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଅଡିଓ

ଭାଷା ଅନୁଯାୟୀ, ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଏକ ଅଡିଓ ଜିଲ୍ଲାରେ ଖୁବ୍ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି । ଯେଉଁଥିରେ ସାଂସଦ ସୀତାପୁରର କୋଟୱାଲି ଇନ୍-ଚାର୍ଜ (SO) କୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଉଥିବାର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଛି । ସୀତାପୁରର କୋଟୱାଲୀ ପୋଲିସ ଫୋନରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପାଇବା ପରେ ପଶୁ କ୍ରୁରତା ଆକ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଗୱାଲ ମାଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଯଦିଓ ଏହି ଅଡ଼ିଓଟିର ସତ୍ୟାସତ୍ୟ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner